Rajdowa pomoc dla Tomka Harczuka-UPDATE

admin, 09.11.2010 , kategoria: Archiwum

Tomek Harczuk to strażak z Wrocławia, którego pasją są sporty motorowe. Swoją przygodę z rajdami rozpoczął startując Oplem Astrą GSI w KJS-ach i Rally Sprintach. Początki były trudne, ale już po kilku miesiącach intensywnych treningów, zaczął stawać na podium dolnośląskich imprez. Niedawno startował w rajdowej pomocy dla Iwony Petryli, teraz on potrzebuje pomocy!

Każdy musi się jednak rozwijać i po tzw. „przedszkolu rajdowym” przyszedł czas na kolejny krok. Tomek zaczął startować w Kryterium Kamionki i innych poważniejszych zawodach. Potem postanowił spróbować swoich sił na prawdziwych OS-ach. Jego wybór padł na starty w czeskich rajdach amatorskich – „Rally Cup” oraz „Volny Puchar”. Na tym etapie zmienił również pilota i na prawym fotelu jego żonę zastąpiła jedna z najbardziej utalentowanych kobiet kierowców we Wrocławiu– Magdalena Becella.

Tomek z Magdą postawili sobie w sezonie 2010 za cel zdobycie „pudła” w cyklu Rally Cup. Z takim też nastawieniem pojechali na rajd „Rallye Strela Kralovice” – walczyli o III miejsce. Pierwszego dnia wszystko szło po ich myśli, jednak pierwszy OS drugiego dnia okazał się dla nich pechowy… Po około 2 minutach jazdy Astra wpadła w poślizg na prawym zakręcie po przejściu przez szczyt – Tomek nie opanował samochodu i uderzył w słup energetyczny. Magda z lekkimi obrażeniami została przewieziona do pobliskiego szpitala. Tomek niestety nie miał tyle szczęścia i w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Pilźnie. Dzisiaj wiemy, że jest w śpiączce farmakologicznej, ma poważne uszkodzenia głowy i klatki piersiowej, a jego stan w dalszym ciągu jest określany, jako ciężki.

Postanowiliśmy poruszyć rajdowe towarzystwo i otrzymaliśmy bardzo liczny odzew od zawodników i ich zespołów. Część z nich zaoferowała pomoc finansową, inni przekazali na aukcje rajdowe gadżety, które już niebawem wystawimy na allegro. Kumulacja akcji będzie miała miejsce 28. Listopada na torze Niskie Łąki we Wrocławiu. Już dziś zapraszamy wszystkich na wyścig samochodowy na dochodzenie, rozegrany w formule Mini – KJS.  Zainteresowanie udziałem w naszej akcji jest bardzo duże. Niewykluczone, że naszą imprezę odwiedzą zawodnicy z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i RPP. Oprócz ściśle rajdowego towarzystwa, na naszą imprezę między innymi wybierają się aktorzy serialu Pierwsza Miłość, z którymi będzie można tego dnia porozmawiać zrobić sobie wspólne zdjęcie etc.

Nasze przedsięwzięcie wsparli : Niskie Łąki Cup, Automobilklub Dolny Śląsk , Wena Group ,

sklep internetowy www.rallyshop.pl – najtańsze akcesoria rajdowe, Orion, sklep internetowy – gadzetyrajdowe.pl , ZIAJKA Przedsiębiorstwo Drogowe oraz wyscigiwroclaw.pl .

Patronat medialny nad imprezą objął  Rajdowypuchar.pl, V10.pl , Rallynews.pl oraz Odcinek Specjalny – Akademickiego Radia LUZ

W trakcie imprezy orzeźwienie przyniesie nam IsoGuaraa  - napój izotoniczny !

Wszystkie aktualne informacje zamiesczane są na stronie www.rajdowapomoc.pl zainteresowanych akcją jak i pomocą zapraszamy do kontaktu drogą  mailową: rajdowapomoc@wp.pl ,  ania.rally@wp.pl lub poprzez bezpośredni kontakt z Anią Wódkiewicz.

Loading Facebook Comments ...

Komentarze (3) do “Rajdowa pomoc dla Tomka Harczuka-UPDATE”


  1. jarecki126p Says:

    Panowie kto w niedzielę 28.11 rusza na Niskie Łąki ???, Sobięcin postara zjawić się w prawie pełnym komplecie :) do zobaczenia w niedzielę

  2. Sex Cams Says:

    Ohh Boy you look like you like what you see! Won’t you come over check up on it, Dip it, Pop it, work it, check on me tonight: )

  3. WumagZCnRW Says:

    online streaming of admission ok watch admission streaming QYxf admission watch onlnie

Zostaw komentarz